آب انار علیه سرطان : خواص آنتی اکسیدانی انار تاثیر زیادی بر کاهش احتمال ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی دارد. آب انار به خاطر داشتن مقادیر فراوانی قلاوونوئید(نوعی آنتی اکسیدان) تاثیر فوق العاده ای بر خنثی سازی سرطان ناشی از رادیکال های آزاد دارد. طی نتایج حاصله از تحقیقات روی موش ها، این میوه می تواند در پیشگیری از سرطان پوست و سینه مفید باشد و نیز طی یافته های جدید محققان آمریکائی مصرف آب انار روند رشد سلول های سرطان و پروستات را کاهش می دهد.

در یک مطالعه زمانی که مصرف آب انار را ارزیابی کردند مشخص شد: این ماده به دلیل وجود آنتی اکسیدان به مقدار زیاد می تواند به عنوان راهی برای مبارزه و جلوگیری از سرطان سینه باشد.

این گروه دریافتند: میوه های قرمز دارای آب و دانه به طور طبیعی یک نوع ماده شیمیایی به نام (اسید الاژیک) تولید می کنند که به نظر می رسد برای جلوگیری از رشد سلول های سرطان در بافت های سینه مفید باشد. در آزمایشگاه محققان روی آنزیم روماتیس که نقش کلیدی در تولید استروژن و توسعه رشد سرطان سینه و اثرات ده ها ترکیب موجود در انارها با مبارزه با سرطان سینه مرتبط هستند مطالعه کردند. به طور کلی محققان اظهار داشتند با استفاده از آب میوه های قرمز دانه دار به خصوص انار می توان به مبارزه با رشد سرطان سینه پرداخت.

آب انار برای سلامت قلب: نوشیدن روزانه یک لیوان آب انار می تواند تا بیش از یک سوم، جریان خون به قلب را افزایش دهد.

خواص آنتی اکسیدانی این میوه از ایجاد کلسترول بد پیشگیری می کند و  سرخرگ ها را تمیز نگه می دارد و احتمال حملات قلبی و سکته مغزی را کاهش می دهد. نوشیدن آب انار به بیماران کلیوی کمک می کند.

محققان در بررسی های خود مشاهده کرده اند که آب انار حاوی مقدار زیادی ویتامین C است و پیشگیری می کند از سرطان ها، محافظت در برابر آلزایمر، کمک به هضم غذا، خاصیت ضد التهابی، ضد آرتریت و کاهش فشار خون ضد ویروس، حاوی انواع ویتامین ها، تقویت حافظه، تاثیر در قدرت باروری تقویت استقامت و عملکرد ورزشی درمان دیابت ....